Zmaga v Laškem z visokim točkovnim izkupičkom

Objavljeno:

Srede so povečini rezervirane za Državno prvenstvo, tako je bilo tudi včeraj, ko so Tigri gostovali pri ekipi Zlatorog Laško in visoko zmagali s 102:56. Priložnosti za igro ni manjkalo, minutaža se je razporedila, tako pa tudi točkovni izkupiček.

Od prve minute dvoboja v Laškem ni bilo dvomov o tem, da so Tigri prišli po novo gostujočo zmago za podaljšanje niza neporaženosti v 1. SKL. Ob odstotnosti Marjana Čakaruna, ki ni mogel nastopiti zaradi poškodbe, je tokrat na parket stopil tudi Marko Jagodić Kuridža in v uvodu ob Ivanu Marinkoviću in Žigi Dimcu pod košem hitro postavil stvari na svoje mesto. Gostitelji so uvodoma držali priključek zlasti zaradi dveh povezanih trojk Tomaža Jereba. Tako se je prva četrtina končala z vodstvom z 28:21.

Prednost je v nadaljevanju rasla, Tigri so odigrali raznovrstno v napadu in čvrsto v obrambi. Po polčasu vodstvo s 63:33. Drugi polčas je dal le še piko na i. Ekipna predstava je prinesla 26 asistenc in 46 skokov (11 več od gostiteljev). Jan Kosi je vpisal dvojni dvojček z 18 točkami, 10 skoki in 6 ukradenimi žogami z indexom 33, Aleksandar Lazić je dal 19 točk in pobral 5 odbitih žog, Žan Mark Šiško pa je dodal 15 točk in 5 asistenc

Jurica Golemac:

“Čestitam mojim fantom za profesionalen pristop. Razlika v kakovosti je očitna. Razporedili smo minutažo in nihče se ni poškodoval. Zlatorogu želim čim več sreče v nadaljevanju sezone.”