Zmaga in rekord v ABA ligi

Objavljeno:

10. kolo ABA lige nam je prineslo novo zmago! V Areni Bonifika so Tigri premagali Zadar z rezultatom 83:78 in se na lestvici pomaknili na 2. mesto skupaj s Partizanom in Cedevito Olimpijo.

Standardna peterka Marko Jagodić Kuridža, Lance Harris, Žan Mark Šiško, Alen Hodžić in Ivan Marinković je udarno odprla srečanje z Zadarčani. Uvodnih 5 točk je s trojko in z alley oopom v navezi s Šiškotom dosegel Lance Harris. Tigri so relativno lahko našli luknje v obrambi gostov in po prvih 6. minutah je bilo na semaforju 17:11. Nato priključek Zadra do izteka četrtine in naše vodstvo je skopnelo na 3 razlike pri 21:18. Kar 3 minute začetka druge četrtine brez koša za Tigre, zato je Zadar prevzel vodstvo z 21:23. Nekaj težav so imeli naši zunanji igralci pri metu z razdalje, so pa pod košem uspešno izigravali obrambo. Učinkovita je bila naveza Šiško – Marinković. Prvi do polčasa, ki se je končal s 37:33, podelil 10 asistenc, drugi zabil 15 točk.

Enako kot ob začetku tekme tudi ob začetku drugega polčasa šprint Tigrov. Do 22. minute novo vodstvo za 9, nato pa navdih izmenjaje. Zadar se je približal, Tigri spet zbežali in do konca tretje četrtine skočili na 62:52. Uvodni minuti zadnjega dela tekme le s košem gostov. Zadar je bil blizu, še posebej ob storjeni nešportni osebni napaki Tigrov, a so ti s hitro tranzicijsko igro prišli do dokaj lahkih točk in ohranili razliko devetih točk 6 minut in pol do konca. Nato hitra igra na obeh straneh. Trojka Zadra za znižanje vodstva na 66:60. Nato protinapad Tigrov in spet takojšnja revanša Zadra. Atraktivna košarka v zadnjih minutah! Tigri spet pri vodstvu za 9 v poslednjih treh minutah, potem pa napeta končnica. Zadarčani so zadeli mete za 3, se približali in imeli možnost uloviti podaljšek, vendar so Tigri na krilih Jagodića Kuridže in Harrisa pripeljali tekmo uspešno do konca.

Ob tem je prvi asistent ABA lige Žan Mark Šiško postavil mejnik v regionalni ligi. Vpisal je kar 19 asistenc, kar ni uspelo še nikomur.

Za statistiko: Marinković 20 točk, Harris 19, Jagodić Kuridža 16, Šiško 10 točk, 19 asistenc in 9 skokov