Z rekordno zmago prek Ilirije

Objavljeno:

Košarkarji Sixt Primorske se veselijo sedme zmage v prvem delu Lige Nova KBM. V domači Areni Bonifika so v soboto gostili ljubljansko Ilirijo, jo nadigrali s 117:67 in se znova povzpeli povsem na vrh lestvice državnega prvenstva.

Primorski tigri so že na začetku obračuna pokazali, da jih zanima le zmaga. Ljubljanska zasedba se je sicer na začetku sedme minute še uspela približati na 13:16, nato pa je bilo na parketu moč videti le še košarkarje iz Kopra. Z nizom 10:0 so se v minuti in pol prvič resneje oddaljili (26:13), do konca prve četrtine pa dosegli izjemnih 38 točk. Zadnje točke je izza polkroga s sireno prispeval Tadej Ferme in s tem prednost svoje ekipe prvič dvignil preko 20 točk (38:17).

Potek tekme se ni spremenil niti v nadaljevanju. Sixt Primorska je na glavni odmor odšla v vodstvu s 66:32, v drugem polčasu pa tekmo le še mirno pripeljala h koncu.

Trener Jurica Golemac je tokrat minute razdelil med vse svoje košarkarje, nihče izmed njih pa na parketu ni preživel več kot 26 minut in pol. Toliko časa je igral Nejc Zupan, ki je bil na koncu z 20 točkami najboljši strelec primorskega moštva, ob tem pa vpisal še osem skokov, podajo in dve blokadi (indeks 26). Z 18 točkami mu je sledil Jan Kosi (indeks 22), 16 pa jih je proti svojemu nekdanjemu klubu dodal Žan Mark Šiško (indeks 28). Slednji je za dvojnega dvojčka – med soigralce je podelil kar 11 podaj – potreboval vsega 20 minut. Dvomestno število točk je sicer vknjižilo kar sedem domačih košarkarjev.

S suvereno predstavo je koprska zasedba zrušila dva dosedanja klubska rekorda. 117 doseženih točk je nova najvišja strelska značka tigrov na uradnih tekmah (pred tem so jih tigri 11. oktobra 2016 na pokalni tekmi proti Postojni dosegli 114), 50 točk končne razlike pa je po novem najvišja zmaga na dosedanjih tekmah državnega prvenstva (pred tem dvakrat s 47 točkami razlike).

Do konca koledarskega leta Sixt Primorsko čakajo še štirje preizkusi. V sredo bo v Ligi ABA 2, v kateri po 11 tekmah še ne pozna poraza, gostovala v Nikšiću pri Sutjeski, v soboto pa jo nato čaka nova tekma državnega prvenstva v Šenčurju. Leto bodo tigri zaključili z dvema domačima tekmama – 27. decembra proti Sparsem iz Sarajeva ter dva dni za tem proti Rogaški.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke našim igralcem za zmago. Tekmo so odigrali odlično, profesionalno. Mislim, da je razlika v kakovosti ekip očitna. Iliriji na prihodnjih tekmah želim čim več sreče ter da se čim prej odcepi z dna prvenstvene lestvice. Znova se moram zahvaliti navijačem, ki so se zbrali v lepem številu.”

Nejc Zupan, košarkar Sixt Primorske:
“Na koncu smo si zasluženo priborili zmago z visoko razliko. Tekma ni bila tako lahka, kot o tem priča končni rezultat. Celotno tekmo smo dobro igrali v obrambi in to nam je prineslo uspeh. Sedaj smo z mislimi že pri zahtevnem gostovanju v Nikšiću.”