Z MVP-jem Šiškom do zmage v Šenčurju

Objavljeno:

Z zadnjega gostovanja v tem koledarskem letu so se košarkarji Sixt Primorske vrnili z osmo zmago v Ligi Nova KBM. Na gostovanju na Gorenjskem so trdožive Šenčurjane na koncu odpravili z 89:77.

V uvodnih minutah sta bili ekipi precej poravnani. Koprske tigre je izvrstno vodil Žan Mark Šiško, ki je že v slabih štirih minutah dosegel 10 točk. Tigri so se prvič oddaljili v končnici prve četrtine. Tedaj je Ivan Marinković začel svoj niz devetih zaporednih točk, po katerih je njegova ekipa sredi 12. minute povedla s 35:22.

Izbranci Jurice Golemca so nato v vodstvu uspešno vztrajali vse do konca, četudi so vmes imeli kar nekaj kriznih obdobij. Gorenjci so bili najbližje preobratu v 34. minuti – poprej so se nekajkrat približali tudi že na štiri točke zaostanka -, ko sta nekdanji član Sixt Primorske Uroš Zadnik in izkušeni Smiljan Pavić zadela za 67:70 in 69:72.

Kot že nekajkrat poprej je odgovornost tudi tedaj na svoja pleča prevzel 21-letni Šiško. Najprej je s podajo dobro zaposlil Marka Jagodića-Kuridžo, ki je kasneje zadel oba prosta meta, nato pa sredi 37. minute osebno napako tekmecev izsilil še sam in bil prav tako dvakrat uspešen. S tem se je koprska zasedba znova povzpela na 10 točk naskoka (71:81) in tekmo mirno pripeljala h koncu.

Prav Šiško je bil na koncu najboljši posameznik tekme. Dosegel je 26 točk in sedem podaj, s statističnim indeksom 34 pa še drugič zapored postal najkoristnejši košarkar kola v Ligi Nova KBM. Mladega organizatorja igre je pod košema uspešno dopolnjeval Marinković, ki je od poletnega prihoda na Obalo odigral daleč najboljšo tekmo. V Šenčurju se je zaustavil pri 23 točkah in 12 skokih (indeks 27).

Za zaključek koledarskega leta koprsko zasedbo čakata dva preizkusa v domači Areni Bonifika – v četrtek, 27. decembra proti Sparsem iz Sarajeva, dva dni za tem pa še proti Rogaški. Obe tekmi se bosta začeli ob 18. uri. V primorskem klubu so za slovo od leta 2018 pripravili ugoden paket vstopnic, imenovan Primorska na kvadrat, ki si ga je že mogoče zagotoviti na vseh prodajnih mestih sistema Moje karte ter preko spleta na www.plemenitevstopnice.si.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke fantom za zmago. Po nizu gostujočih tekem poteka obračuna v Šenčurju nikakor nismo mogli prelomiti. Imeli smo tri ali štiri priložnosti, a Šenčurjani so kakovostna ekipa, ki se je uspela vrniti v igro. Naš uspeh je zaslužen.”

Žan Mark Šiško, košarkar Sixt Primorske:
“Pričakovali smo težko tekmo in za takšno se je tudi izkazala. Šenčur je dobra ekipa, ki predvsem dobro igra na domačem terenu in tam tudi zelo redko izgublja. Obračuna na Gorenjskem smo se lotili s pravilnim pristopom. V igri smo sicer imeli nekaj vzponov in padcev, a zmaga je vse kar šteje. S tem uspehom smo zaključili niz tekem v gosteh, pred koncem koledarskega leta pa nas čakata še dve tekmi v Areni Bonifika. Tudi nanju se bomo skušali kar najbolj pripraviti in leto 2018 zaključiti uspešno.”