Tigri v Ligi za prvaka še naprej neporaženi

Objavljeno:

Košarkarji Sixt Primorske ne popuščajo. Na osmi tekmi Lige Nova KBM za prvaka so vpisali še osmo zmago. V domači Areni Bonifika so z 89:69 odpravili ekipo Rogaške.

Kljub temu, da tekma za koprske tigre ni imela rezultatskega naboja – z nedeljsko zmago proti Petrol Olimpiji so si že zagotovili prvo mesto pred končnico -, so jo ti vzeli povsem resno in vodili od prve do zadnje minute. Odličen je bil že začetek, ko je Luka Vončina z dvema zaporednima trojkama poskrbel za vodstvo s 6:0. Kljub minuti odmora gostujočega trenerja Damjana Novakovića je koprska zasedba kmalu za tem povedla za 10 točk (12:2).

Ob koncu 14. minute je Žan Mark Šiško s trojko naskok svoje ekipe povišal že na 18 točk (36:18), a ga je Rogaška v treh minutah in pol uspela prepoloviti (28:37). Sredi 24. minute je bil zaostanek gostov še dve točki nižji, nakar so izbranci Jurice Golemca vajeti igre spet povsem vzeli v svoje roke in tekmo zanesljivo pripeljali h koncu.

Vončina je bil na koncu s 17 točkami najboljši strelec svoje ekipe. Točko manj je ob sedmih podajah dodal Šiško, po 11 pa sta jih dodala Ivan Marinković in Jan Kosi.

Do začetka izločilnih bojev, v katerih se bo Sixt Primorska najprej pomerila z drugo najboljšo ekipo Lige za obstanek, preostajata še dve tekmi. V soboto bo koprsko moštvo ob 19. uri gostovalo v Domžalah pri Helios Sunsih, v torek pa sledi še domača tekma s Krko (18.00).

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke našim fantom za zmago. Minute smo dobro razporedili, tekmo odigrali odlično v obrambi, ob tem dobro skakali in to nam je prineslo uspeh. Časa za slavje ni, že kmalu nas čaka nova tekma. Hvala navijačem, ki so nam pomagali do novega para točk.”

Luka Vončina, trener Sixt Primorske:
“Pokazali smo, zakaj se nahajamo na vrhu lestvice. Ne glede na razpored in tekmeca vsakič ciljamo na zmago in tudi tokrat je bilo tako. Držali smo dogovorov s slačilnice, dobro igrali v obrambi, ob tem pa se zavedali, kje tičijo največje nevarnosti tekmecev. S hitro igro smo dosegli kar nekaj lahkih košev.”