Tigri suvereno preskočili državne prvake

Objavljeno:

Tris preizkusov v drugem tednu leta 2019 so košarkarji Sixt Primorske zaključili izjemno. Po Krki (83:55) in Borcu (97:71) so v soboto pred 1500-glavo množico v Areni Bonifika visoko odpravili še ljubljansko Petrol Olimpijo (80:63). Z 10. zmago v državnem prvenstvu so tigri pet kol pred koncem prvega dela z nogo in pol že napredovali v Ligo Nova KBM za prvaka.

Dvoboj slovenski pokalnih in državnih prvakov je minil povsem v znamenju prvih. Ob koncu četrte minute je ljubljanska zasedba, ki je na Obalo pripotovala zgolj z 10 košarkarji, povedla z 9:7, nato pa so tigri prevzeli vajeti igre v svoje roke. Z nizom 12:0, ki ga je z zabijanjem kronal Ivan Marinković, so se ob koncu sedme minute povzpeli na 10 točk naskoka (19:9). Lepo prednost so podvojili že do glavnega odmora, potem ko je v zadnji sekundi polaganje za 45:25 zadel Žan Mark Šiško, po vrnitvi na parket pa so le še suvereno zaključili svoje delo.

V dresu Sixt Primorske so na parket stopili vsi košarkarji, še največ časa (dobrih 23 minut) pa je na parketu preživel 17-letni Gregor Glas. Na koncu je bil najuspešnejši Marinković, ki je obračun končal pri 18 točkah, s 13 ga je dopolnil ameriški novinec Corin Henry, z 11 pa Šiško.

Koprske tigre sedaj čaka niz kar petih zaporednih gostovanj. Tri izmed njih bodo na sporedu že v prihodnjem tednu. V torek bodo ob 19. uri odigrali povratno tekmo četrtfinala Pokala Spar – prvo tekmo s Krko v Kopru so minuli torek dobili za 28 točk -, konec tedna pa sledita dva obračuna v Domžalah s Helios Sunsi. Četrtkov bo štel za točke v Ligi ABA 2, sobotni pa za tiste v državnem prvenstvu.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke fantom za zmago. Teden smo uspešno zaključili. Proti Petrol Olimpiji so priložnost za igro dobili vsi naši fantje, med njimi tudi tisti, ki sicer igrajo manj. Zadovoljen sem s prikazanim. Znova moram pohvaliti navijače, ki so lepo zapolnili tribune Arene Bonifika in nas glasno vzpodbujali.”

Žan Mark Šiško, košarkar Sixt Primorske:
“Vsaka zmaga je pomembna. S to proti Petrol Olimpiji smo si več ali manj zagotovili mesto med najboljšimi šestimi ekipami prvega dela in napredovanje v Ligo Nova KBM za prvaka. Pomembno je tudi to, da so se minute razdelile med vse igralce.”