Tigri suvereni proti Šentjurčanom

Objavljeno:

Z gladko zmago proti Šentjurju (92:76) so v soboto košarkarji Sixt Primorske začeli ogrevanje Arene Bonifika za finalni turnir Pokala Spar, ki ga bo Koper gostil prihodnji vikend. Vmes primorske tigre ravno tako v državnem prvenstvu čaka še domači obračun s Krko, ki bo na sporedu v torek ob 18. uri.

Zmagovalec sobotnega obračuna ni bil vprašljiv niti za sekundo. Iz rezultatskega vidika je bila tekma za Sixt Primorsko povsem nepomembna, saj si je mesto v Ligi Nova KBM za prvaka, kjer se brišejo vsi dotedanji rezultati, že zagotovila. Kljub temu so izbranci Jurice Golemca prikazali dobro igro in tudi na 18. domači tekmi v sezoni tigrovo trdnjavo ohranili nedotaknjeno.

S trojko Luke Vončine so koprski košarkarji na začetku druge četrtine prvič povedli z dvomestno prednostjo (31:19), že dobri dve minuti kasneje pa so se povzpeli na plus 18 (39:21). S takšno razliko so nato odšli tudi na glavni odmor (54:36), po vrnitvi na parket pa le še suvereno zaključili delo.

V dresu Sixt Primorske sta bila s po 14 točkami najboljša Žan Mark Šiško (indeks 29) in Marjan Čakarun. Prvi je svojemu izkupičku v 22 minutah dodal še devet podaj, slednji pa šest skokov. Prve minute v dresu tigrov je na parketu preživel novinec Jakob Čebašek in osmim točkam dodal štiri skoke.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke našim igralcem za odličen pristop in zmago. Kljub temu, da je bila tekma za nas nepomembna, so vsi na parketu pokazali največ, česar so sposobni, kar je edino pravilno. Zahvaliti se moram navijačem, ki so nas znova podpirali. Šentjurju v nadaljevanju sezone želim vso srečo.”

Jakob Čebašek, košarkar Sixt Primorske:
“Tekmo smo začeli z agresivno obrambo in kolektivno igro. Pokazali smo, kdo je favorit obračuna in zmagali. S prvimi minutami v dresu Sixt Primorske sem zadovoljen, počasi se privajam na sistem igre.”