Tigri prvič vzeli skalp Hopsom na Polzeli

Objavljeno:

Tudi po uvrstitvi v Ligo Nova KBM za prvaka moštvo Sixt Primorske ne popušča. V soboto je na Polzeli zabeležilo 11. zmago v prvem delu tekmovanja. Tamkajšnje Hopse je ugnalo s 93:83 in tako obstalo na vrhu lestvice.

Pot do sploh prve zmage koprske zasedbe v zgodovini kluba na Polzeli nikakor ni bila lahka. Hopsi so se po visokem porazu na prvi medsebojni tekmi na Obali tokrat izkazali za trdožive tekmece in tesno sledili gostom vse tja do zaključnih minut tretje četrtine. Četudi so izbranci Jurice Golemca tekmo dobro začeli in po zabijanju Ivana Marinkovića sredi devete minute vodili za 10 točk (21:11), to gostitelje ni ustavilo. Ti so se počasi začeli vračati v igro, svoj trenutek pa dočakali dobre tri minute pred odhodom na glavni odmor, ko so po polaganju nekdanjega slovenskega reprezentanta Sandija Čebularja povedli s 37:35.

Minuta odmora je primorske tigre hitro vrnila v ospredje, ne pa tudi popeljala do večje prednosti, ki so ji jo uspeli zagotoviti šele po koncu 27. minute. Gostitelji so tedaj zaostanek znižali na 56:60. Koprčani so na to odgovorili z nizom 14:2, ki ga je s košem in dodatnim prostim metomna začetku zadnje četrtine zaključil primorski kapetan Alen Hodžić. Ta je nato s soigralci v preostanku tekme prednost suvereno zadržal.

V dresu Sixt Primorske je bil na koncu z 22 točkami in devetimi skoki z naskokom najboljši Lance Harris (indeks 31). S 14 točkami mu je sledil Marjan Čakarun, po 10 pa so jih dodali Corin Henry, Žan Mark Šiško in Marinković.

Nov preizkus primorsko vrsto čaka v sredo, ko bo v Ligi ABA 2, v kateri si je že zagotovila prvo mesto po rednem delu tekmovanja, v gosteh pomerila s Splitom. V soboto se nato vrača v domačo Areno Bonifika, kjer bo ob 17. uri gostila Šentjur.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke fantom za zmago. Tekma nam resda ni prinašala ničesar, a odigrali smo jo, kot da je naša zadnja. Čestitke Hopsom za dobro predstavo.”

Lance Harris, košarkar Sixt Primorske:
“Na Polzeli so nas pričakale glasne tribune in ekipa, ki na domačem parketu igra odlično. Zato smo morali prikazati največ, česar smo sposobni, da smo vzeli to zmago. Imamo odlično ekipo, ki je pri poti do tega uspeha pokazala svoj pravi značaj.”