Tigri prvi po 13 letih v končnico s stoodstotnim izkupičkom

Objavljeno:

Košarkarji Sixt Primorske se v končnico državnega prvenstva, ki se začenja prihodnji teden, podaja z odlično popotnico. Na zadnji tekmi drugega dela tekmovanja so novomeško Krko odpravili z 81:68.

Z novim uspehom koprski tigri nadaljujejo odlične predstave, saj so na dosedanjih 60 tekmah vpisali zavidljivih 53 zmag. Obenem so Ligo Nova KBM za prvaka zaključili s polnim izkupičkom – na 10 tekmah so vpisali prav toliko zmag -, kar je med slovensko prvoligaško smetano nazadnje leta 2006 uspelo ljubljanskemu Slovanu.

S prvim mestom na lestvici so si izbranci Jurice Golemca zagotovili, da bodo v izločilnih bojih niz vselej začeli na domačem parketu in ga, v kolikor jim to ne bo uspelo poprej, na odločilnih tekmah tam tudi zaključili. V četrtfinalu se bodo merili z Zlatorogom iz Laškega, ki si je s torkovo zmago proti Šentjurju (96:59) zagotovil drugo mesto v Ligi za obstanek in s tem zadnjo vozovnico v končnico. Serija, v kateri bosta ekipi igrali na dve zmagi, se bo prihodnji teden v torek začela v Areni Bonifika. Drugi obračun bo nato v petek gostila dvorana Tri lilije, morebitni tretji pa moštvi čaka v torek, 7. maja znova na Obali.

Šesti medsebojni dvoboj Sixt Primorske in Krke je prva (petič v sezoni) dobila s prepričljivo igro skozi celotnih 40 minut, v katerih tekmeci niso vodili niti enkrat, obenem pa trenerju Golemcu niti enkrat ni bilo treba seči po minuti odmora. Uvodnih 10 minut je koprska zasedba s košem Lancea Harrisa, ki je bil z osmimi točkami drugi najboljši dotedanji strelec svoje ekipe – z 10. je bil boljši Marko Jagodić-Kuridža -, dobila z 22:18. V drugi četrtini se je nato razigral še Tadej Ferme, ki je z 12 točkami v tem delu tekme ekipo vodil do vodstva z 42:34.

Po vrnitvi na parket so tigri nadaljevali v svojem ritmu. Ob zaključku 25. minute je Marjan Čakarun zadel že za 17 točk naskoka, nato pa s soigralci tekmo le še mirno pripeljal h koncu.

Pri Sixt Primorski se je med strelce vpisalo vseh 12 košarkarjev. S 17 točkami je bil najboljši Ferme, 12 jih je dodal Jagodić-Kuridža, 10 jih je dodal Čakarun.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke fantom za zmago in za prvo mesto brez poraza po drugem delu državnega prvenstva. Zavedamo se, da to sedaj ne pomeni nič. Na voljo imamo teden dni, da se čim bolje pripravimo na končnico. Znova se moram zahvaliti navijačem, ki so nas kljub temu, da tekma rezultatsko za nas ni bila pomembna, podprli v lepem številu. Upam, da bo tako tudi v četrtfinalu.”

Tadej Ferme, košarkar Sixt Primorske:
“Ligo za prvaka smo zaključili z 10. zmago, a vsi ti dosežki se bodo sedaj izbrisali. Boj se začenja znova. V prihodnjih dneh bomo začeli s pripravami na četrtfinalni niz. Z zmagami želimo priti vse do konca!”