Tigri potrdili mesto v Ligi Nova KBM za prvaka

Objavljeno:

Po sobotnih tekmah Lige Nova KBM je bilo jasno, da je Liga za prvaka, kamor bo potovalo najboljših šest moštev rednega dela, dobila prve udeležence. Med njimi so tudi košarkarji Sixt Primorske, ki so dan kasneje na gostovanju v Ljubljani pri Iliriji z zmago (87:80) le še potrdili napredovanje.

Četudi izbranci Jurice Golemca proti zadnjeuvrščeni zasedbi državnega prvenstva s prikazanim niso navdušili, je bilo to na koncu dovolj za 11. uspeh. Tekmo so začeli dobro in na začetku 12. minute s prostima metoma Corina Henrya povedli za 16 točk (32:16). Šest minut in pol kasneje je Tadej Ferme s trojko povišal na 47:34, nakar je v igri koprskih tigrov sledil velik padec.

Ilirija je do odhoda na glavni odmor dosegla osem zaporednih točk (42:47), njen nalet pa se je zaustavil šele sredi 23. minute, ko je po nizu 18:0 napravila preobrat in povedla z 52:47. Ekipi sta bili nato tesno poravnani vse do sredine 36. minute, za tem pa so primorski košarkarji vendarle unovčili svojo kakovost. Z osmimi zaporednimi točkami so ušli na 87:78 in tekmo mirno pripeljali h koncu.

V dresu Sixt Primorske je bil na koncu z 21 točkami, 11 skoki in petimi podajami najučinkovitejši Marko Jagodić-Kuridža (indeks 32). S 16 točkami (1/1 za dve, 4/4 za tri), šestimi skoki in tremi podajami ga je proti svojemu nekdanjemu klubu dopolnil Luka Vončina (indeks 26).

Nov preizkus košarkarje z Obale čaka v sredo, ko bodo v Ligi ABA 2 ob 18. uri gostili zasedbo Zrinjskega iz Mostarja. Po zadnjem uspehu v Cetinju, ki je koprskim tigrom že zagotovil mesto v končnici regionalnega tekmovanja, bodo tokrat iskali pot do nove zmage, s katero bi si štiri kola pred koncem dokončno zagotovili tudi prvo mesto po rednem delu in s tem v končnici prednost domačega parketa.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Glede na to, da smo se v Ligo za prvaka že uvrstili, je bila tekma za nas pričakovano težka. Težko se je bilo motivirati. Čestitke Iliriji za odlično igro. Mi moramo delati še naprej, da bomo na parketu izgledali bolje, saj je bila naša predstava v Ljubljani zelo slaba.”

Luka Vončina, košarkar Sixt Primorske:
“Za nami je napeta tekma. Ilirija se je znova izkazala za dobrega tekmeca. Mi se nismo držali dogovorov iz slačilnice in Ljubljančanom dovoljevali preveč skokov v napadu, s tem drugih priložnosti, ter odprtih metov. Na srečo smo v zaključku zaigrati tako, kot je potrebno in zmagali.”