Tigri jutri v Laškem v drugi del prvenstva

Objavljeno:

S tekmama Zlatorog Laško – Koper Primorska in Podčetrtek – Krka se jutri začenja druga polovica državnega prvenstva, kar pomeni, da je že vseh 9 ekip odigralo eno medsebojno tekmo. Tigri so na vrhu lestvice s polnim izkupičkom.

Prva tekma z Laščani v Areni Bonifika pred dvema mesecema se je končala z rezultatom 115:73, kar pomeni, da so Tigri novo domačo tekmovalno sezono začeli z zmago, kot so prejšnjo končali, ko so osvojili naslov državnih prvakov. Ob tem je doseženih 115 točk druga najvišja strelsko znamka v še ne štiriletni zgodovini delovanja kluba. V ekipi Zlatorog je v tem času prišlo do sprememb, klub sta nedavno zapustila Žan Vodiškar in njihov drugi strelec Petar Kusovac.

Ob tem so doslej Laščani v prvenstvu zabeležili 6 porazov in 2 zmagi; v osmem krogu so bili doma boljši od Term Olimia Podčetrtek, v četrtem pa so prav tako na domačem parketu premagali Šentjur. Laščani so nazadnje igrali v soboto v Domžalah in morali priznati premoč Heliosu, bilo je 98:81. Na prvi tekmi sta zlasti naša centra Ivan Marinković in Žiga Dimec dominirala pod obročem z 18 oziroma 17 točkami, v obračunu na katerem je trener Jurica Golemac razporedil minutažo, na parket pa nista stopila Marko Jagodić Kuridža in Lance Harris. Naša ekipa tekmece v DP-ju v povprečju premaguje za 22 točk in pol, najboljši strelec Tigrov je Ivan Marinković s povprečjem 12,63, najboljši skakalec Marko Jagodić Kuridža (7,2), naj asistent pa nekdanji Laščan Nejc Barič s povprečjem 4,63 podaje na srečanje.

Jurica Golemac:

“Na dvoboj z Laškim smo se dobro pripravili in naredili bomo vse, da se vrnemo na zmagovalne tire. Spoštujemo nasprotnika, zato bomo morali odigrati zbrano vseh 40 minut. Verjamem, da bomo prikazali dobro igro in se na koncu veselili zmage.”