Sixt Primorska sila uspešno leto končala z odliko

Objavljeno:

Nagradi za najboljši športni kolektiv na Primorskem v letu 2018 so košarkarji Sixt Primorske v soboto dodali piko na i. Na zadnji tekmi v tem koledarskem letu so po zanimivi in dinamični tekmi v državnem prvenstvu s 87:79 ugnali Rogaško.

Za izbranci Jurice Golemca je sicer izjemen začetek sezone, ki so ga septembra začeli z osvojitvijo superpokalne lovorike. Skupno so na 25 tekmah nanizali neverjetnih 22 zmag, pri čemer v domači Areni Bonifika sploh še niso klonili. Leto 2018 tigri zaključujejo kot vodilna ekipa Lige Nova KBM (9 zmag, 2 poraza) ter regionalne Lige ABA 2 (12 zmag, 1 poraz).

Znova lepo zapolnjene tribune koprske dvorane so v prazničnem času lahko uživale v pravi košarkarski poslastici. Po izenačenem začetku so se gostitelji na začetku sedme minute prvič nekoliko oddaljili (17:10), a so jih Slatinčani na začetku druge četrtine s trojko razpoloženega novinca Mirze Sarajlije ujeli na 24. točki.

Ob koncu 14. minute je Rogaška povedla z 32:29, na kar so primorski košarkarji strnili svoje vrste v obrambi ter se znova izstrelili v ospredje. Z delnim nizom 15:0, h kateremu je skoraj polovico točk prispeval Marko Jagodić-Kuridža, so se v treh minutah prebili do vodstva s 44:32, na glavni odmor pa odšli še za točko višjo prednostjo (48:39).

Po vrnitvi na igrišče so nekaj minut domači tigri še uspeli zadrževati lepo prednost, ki pa so jo tekmeci nato začeli topiti iz minute v minuto. Po 27 minutah tekme je bil rezultat znova poravnan (57:57), enako pa je bilo pred zadnjimi desetimi minutami, v katere sta se moštvi podali z rezultatom 63:63.

Zadnjo četrtino so košarkarji iz Kopra po zaslugi ekipne igre začeli z desetimi zaporednimi točkami (73:63), sredi 35. minute vodili tudi že za 12 (78:66), a tudi to ni bilo dovolj za miren zaključek. Zasedba iz Rogaške Slatine se je slabih 80 sekund pred koncem približala na 77:81. Sledil je strelski mrk na obeh straneh, po košu Tadeja Fermeta za 83:77 pa so tigri s črte prostih metov le še uspešno kaznovali taktični osebni napaki tekmecev.

V dresu Sixt Primorske je bil na koncu s 23 točkami, 11 skoki, štirimi podajami in 13 izsiljenimi osebnimi napakami (polovica vseh Rogaške) najuspešnejši Jagodić-Kuridža. Izkupiček krilnega centra je zadoščal za statistični indeks 31, s katerim je napovedal kandidaturo za najkoristnejšega košarkarja 11. kola Lige NLB. S tem bi uspešno nasledil soigralca Žana Marka Šiška, ki mu je pred tem ta dosežek uspel dvakrat zapovrstjo, tokrat pa je zavoljo težav z osebnimi napakami tekmo končal z nekoliko skromnejšo bero (pet točk, tri podaje).

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke fantom za zmago. Rogaška je vedno neugoden tekmec in tudi tokrat je bilo vprašanje zmagovalca odprto vse do konca. V prvem polčasu smo se odlepili, a nato v tretji četrtini nismo uspeli dokončno prelomiti poteka tekme. Ne glede na to si fantje še enkrat zaslužijo čestitke za uspeh in niz zmag, ki ga premoremo. Zahvaliti se moram tudi navijačem, ki so nas znova ponesli do zmage.”

Marko Jagodić-Kuridža, košarkar Sixt Primorske:
“Tekmovanja v tem koledarskem letu smo zaključili izvrstno. Ko potegnemo črto lahko vidimo, da smo opravili izjemno delo, a to je bil le začetek sezone. Najpomembnejši del le-te šele prihaja. Našo pripravljenost moramo še izboljšati.”