Po hudem boju Slovenci preskočili Estonce

Objavljeno:

Na evropskem prvenstvu do 16 let v italijanskem Vidmu se je slovenska reprezentanca drugi dan tekmovanja razveselila prve zmage. Po hudem boju je na koncu z 68:63 odpravila Estonijo. V nedeljo fante izpod Alp ob 21. uri čaka še obračun z Litvo za 2. mesto v skupini prvega dela.

Po dobrem začetku in vodstvu s 7:0 so Estonci z minuto odmora kmalu ujeli korak in domala celotno tekmo dihali za ovratnik slovenskim fantom. Na začetku 19. minute so slednji povedli za 11 točk (40:39), na glavni odmor pa nato odšli z dvema točkoma naskoka manj (42:33).

Estonska vrsta se je v igro znova vrnila z dobrom začetkom nadaljevanja, v katerem je pripravila delni niz 9:2 (42:44). Njihov zaostanek se je vmes povišal že na osem točk (48:56), a so bili na začetku 35. minute znova povsem blizu (55:56).

Tudi v zadnjo minuto sta ekipi vstopili izredno izenačeni, nato pa je Saša Ciani zadel za 67:63 ter s soigralci prednost uspešno zadržal do konca.

Ciani je bil na koncu z 11 točkami drugi najboljši strelec, z osmimi skoki pa najboljši skakalec Slovenije. K temu je dodal še tri pridobljene žoge in po eno podajo ter blokado. Levji delež je s podajo in blokado pristavil tudi Elmir Haskić.

Po koncu skupinskega dela se bodo vse ekipe podale na kvalifikacijske tekme za četrtfinale. Slovenska skupina C bo tekmece dobila iz sosednje skupine D, v kateri igrajo Francija, Grčija, Srbija ter Bosna in Hercegovina. V primeru nedeljske zmage se bodo Slovenci na prelomni tekmi prvenstva pomerili s tretjeuvrščeno zasedbo skupine D, v nasprotnem primeru pa jih čaka druga najboljša ekipa. Tudi tekmo z Litvo bo prek spletnega prenosa mogoče v živo spremljati na Youtube kanalu FIBA in Facebook strani KK Sixt Primorska.

EP DIVIZIJE A ZA FANTE U16, SKUPINA C:

(Italija, VIDEM; 9.-17. avgust 2019)

2. kolo, sobota, 10. avgusta:
ESTONIJA : SLOVENIJA 63:68 (14:13, 19:29, 16:14, 14:12)
STATISTIKA
POSNETEK TEKME

Saša Ciani (Slovenija): 31 minut (začel v prvi peterki), 11 točk (5/11 za dve, 1/2 PM), 8 skokov, podaja, 3 prid. žoge, blokada.
Elmir Haskić (Slovenija): 8 minut, podaja, blokada.