Nemanič s Slovenijo U18 do evropskega brona!

Objavljeno:

V nedeljo se je v grškem Volosu zaključilo evropsko prvenstvo za fante do 18 let. Izjemen uspeh je zabeležila slovenska vrsta, ki se v domovino vrača z bronasto medaljo. V malem finalu se je oddolžila gostiteljici Grčiji za poraz v skupinskem delu in jo odpravila z 81:57.

Še enkrat več se je v dresu dežele izpod Alp izkazal Rok Nemanič, ki je v odločilni zadnji četrtini dosegel 13 izmed 35 točk (35:14) Slovenije. Košarkar Koš Primorske je sicer tekmo končal pri 17 točkah, svojemu izkupičku pa v 26 minutah in pol igre dodal še po dva skoka in podaji ter štiri pridobljene žoge. S statističnim indeksom 17 je bil drugi najkoristnejši posameznik slovenske izbrane vrste,

Pred zadnjimi 10 minutami je bila tekma sila izenačena, saj nobena izmed ekip, z izjemo uvodnega grškega naleta za 9:2, ni vodila z več kot šestimi točkami. Slovenija je to mejo prvič preskočila ravno s trojko Nemaniča, ki je ob koncu 31. minute zadel za 51:43. Slednji je tekmece dotolkel slabi dve minuti kasneje, ko je po nešportni osebni napaki zadel oba prosta meta ter v dodatnem napadu zadel nov met izza polkroga za 61:43.

EP DIVIZIJE A ZA FANTE U18:

(Volos, Grčija; 27. julij – 4. avgust 2019)

Tekma za tretje mesto, nedelja, 4. avgusta:
GRČIJA : SLOVENIJA 57:81 (14:12, 13:14, 16:20, 14:35)
STATISTIKA
POSNETEK TEKME

Rok Nemanič (Slovenija): 27 minut (začel v prvi peterki), 17 točk (3/4 za dve, 3/9 za tri, 2/2 PM), 2 skoka, 2 podaji, 4 prid. žoge.