Litva boljša v končnici, za četrtfinale s Srbijo

Objavljeno:

Prvi del evropskega prvenstva do 16 let je reprezentanca Slovenije sklenila na tretjem mestu skupine C, potem ko je v nedeljo v končnici morala priznati premoč Litvi, ki je bila boljša s 65:64. V osmini finala se bodo fantje izpod Alp srečali s Srbi.

Dolgo časa je na zadnji tekmi skupinskega dela kazalo izvrstno. Slabih šest minut pred koncem je vodila s 57:49, nato pa je tekmecem z Baltika uspel delni niz 14:3, po katerem so 124 sekund pred koncem povedli s 63:60. V preostanku tekme Slovenci niso izkoristili napadov in Litva, ki je bila v ozadju več kot polovico tekme, se je razveselila druge zmage na prvenstvu.

V dresu Slovenije je izmed vseh košarkarjev član Koper Primorske Saša Ciani na parketu preživel največ časa. V dobrih 38 minutah je ob skromnem izkoristku meta (6:15 za dve) dosegel 13 točk, a navdušil z neizmerno borbenostjo, saj je v napadu ujel kar osem odbitih žog. Obračun je končal s skupno 12 skoki, tem pa dodal dve blokadi ter podajo in pridobljeno žogo. Elmir Haskić je v devetih minutah vpisal štiri skoke in pridobljeno žogo.

Torkovo tekmo s Srbijo bo prek spletnega prenosa mogoče v živo spremljati na Youtube kanalu FIBA in Facebook strani KK Koper Primorska.

EP DIVIZIJE A ZA FANTE U16, SKUPINA C:

(Italija, VIDEM; 9.-17. avgust 2019)

3. kolo, nedelja, 11. avgusta:
SLOVENIJA : LITVA 64:65 (17:17, 17:17, 18:10, 10:21)
STATISTIKA
POSNETEK TEKME

Saša Ciani (Slovenija): 37 minut (začel v prvi peterki), 13 točk (6/15 za dve, 1/2 PM), 12 skokov, podaja, prid. žoga, 2 blokadi.
Elmir Haskić (Slovenija): 9 minut, 4 skoki, prid. žoga.