Iz Laškega z bolečo zaušnico

Objavljeno:

Košarkarji Sixt Primorske so se v petek popoldne vrnili z gostovanja v Skopju, že dan za tem pa v Laškem odigrali novo tekmo Lige Nova KBM. Domači Zlatorog je bil na koncu zasluženo boljši z 92:72.

Gostitelji, ki so se na obračun s tigri podali po petih zaporednih porazih, so sijajno igrali od prve sekunde tekme. V prvih desetih minutah sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, koprska zasedba pa jih je dobila s 25:24. Sredi 14. minute je nato Tadej Ferme še zadel za gostujoče vodstvo z 31:29, nakar je njegova ekipa doživela velikanski padec v igri.

Brez prave obrambe in z neučinkovitim napadom so še dodatno razigrali tekmece, ki so že poprej zadevali mete z izredno težkih položajev. Zlatorog je na krilih Josepha Thomasa Clevelanda pripravil delni niz 16:1, povedel s 45:32, na glavni odmor pa odšel z 11 točkami naskoka (50:39).

Po vrnitvi na parket so koprski tigri zaigrali agresivneje ter se po trojki Alena Hodžića hitro približali na 50:47. Povsem blizu preobratu so nato bili v 28. minuti, ko je v nasprotnem napadu Ivan Marinković s košem in dodatnim prostim metom znižal 57:58. A tako kot poprej so pivovarji tudi tedaj proti razglašenim tigrom imeli pripravljen odgovor ter se hitro oddaljili na varno prednost. Vsega je bilo dokončno konec slabi dve minuti pred zadnjim piskom sirene, ko je Nejc Barič zadel za 86:71.

V dresu Sixt Primorske je bil na koncu z 22 točkami najuspešnejši Marinković, 12 točk je dodal kapetan Hodžić, vsi ostali košarkarji pa so ostali pod dvomestno mejo doseženih točk.

Kljub tretjemu porazu na 12. tekmi državnega prvenstva so tigri še naprej na več kot odlični pot, da si izborijo eno izmed prvih šestih mest in s tem uvrstitev v Ligo Nova KBM za prvaka. Z začetkom tega dela tekmovanja se vse začelo znova, saj bodo najboljšim šestim ekipam izbrisani vsi dotedanji dosežki.

Sixt Primorska bo po vrnitvi na Obalo morala hitro strniti svoje vrste, saj je pred njo pomemben teden s kar tremi zaporednimi domačimi tekmami. V torek se bo na prvi tekmi četrtfinala Pokala Spar udarila s Krko, dva dni za tem sledi tekma Lige ABA 2 z Borcem iz Čačka, v soboto pa na Primorsko v državnem prvenstvu prihaja še Petrol Olimpija. Vse tri tekme se bodo začele ob 18. uri, za vse navijače pa so v klubu pripravili ugodnejši paket vstopnic. Slednjega si je že moč zagotoviti prek spleta na www.plemenitevstopnice.si, na vseh prodajnih mestih sistema Moje karte, v torek pred obračunom z Novomeščani pa tudi na blagajni Arene Bonifika, ki se bo odprla ob 17. uri.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Zlatorog je odigral vrhunsko in zasluženo zmagal, zato mu tudi čestitam. Mi v Laško nismo prišli igrati obrambe, kar je vidno na rezultatu. V kolikor na gostovanju prejmemo preko 90 točk, nimamo tam kaj iskati.”

Ivan Marinković, košarkar Sixt Primorske:
“Tekmo smo odigrali katastrofalno, tega se zavedamo. Časa za žalovanje in povešene glave ni, saj nas že v torek čaka pomembna tekma četrtfinala Pokala Spar proti Krki. Pozabiti moramo, kaj se je zgodilo v Laškem, se regenerirati in vrniti v prave tirnice.”