Dekleta U15 s porazom v Vipavi zaključila prvi del

Objavljeno:

Ekipa deklet U15 je zaključila z nastopi v prvem delu državnega prvenstva. V skupini 8 so izbranke Siniše Drobnjaka na koncu zasedle četrto mesto, potem ko so na zadnji tekmi morale priznati premočl tekmicam iz Vipave (61:23). Bolj uspešni so bili fantje U19 B, ki so visoko odpravili Portorožane (94:39).

DEKLETA U15, 1. SKL,1. DEL, SKUPINA 8, ZAOSTALA TEKMA 1. KOLA:

Sreda, 7. novembra:
VIPAVA : KOŠ PRIMORSKA 61:32 (23:9, 9:10, 15:6, 14:13)
Koš Primorska: Umer 13, Groznik 8, Kocjančič 4, Gojković 4, Starc 2, Montrone Poberaj 1, Jovič, Mikulin, Šinkec, Fischer, Purgar, Širca.

STATISTIKA

Tekmo so dekleta iz Kopra začela zelo slabo, v nadaljevanju pa so popravila igro tako v obrambi kot v napadu, kar kažejo tudi rezultati po četrtinah. “Z izjemo uvodnih 10 minut smo lahko zadovoljni z izkupičkom tekme. Naredili smo korak naprej v določenih segmentih igre. Upam, da bomo nadaljevali v tem ritmu in drugi del državnega prvenstva odigrali boljše in dosegli še kakšno zmago. Čestitke KK Vipava za zasluženo zmago in korektno srečanje. Tekmicam želimo uspešen nastop v nedeljo, ko gostijo turnir Lige WABA,” je po koncu tekme dejal trener Siniša Drobnjak.

FANTJE U17 B, 1. DEL, SKUPINA K, 6. KOLO:

PORTOROŽ : KOŠ PRIMORSKA B 39:94 (3:14, 11:27, 17:27, 8:26)
Koš Primorska: Plahuta, Jelačin 2, Rodman 7, Pišot 6, Koren 21, Barut 13, Kocjančič 2, Jovičič 3, Šomen 15, Kačinari, Vitulič 11, Zorman 13.

STATISTIKA

Na predzadnji tekmi prvega dela 2. SKL sta se pomerili ekipi Portoroža in Koš Primorske. Začetek tekme je bil na obeh straneh nervozen. Ekipa iz Kopra je imela velike težave pri doseganju košev. V nadaljevanju tekme so se njeni košarkarji vendarle sprostili in gostitelje nadigrali v vseh elementih košarke. Priložnost za igro so kot vedno dobili vsi igralci.